Tipy na výlety

how to write an essay ielts task 2 academic https://jasonzuzga.com/community/profile/kathybowing/ how we write address in english
how to make a paper face changer https://kazan.io/domywriting-com-reviews-complaints how to write an essay about your best friend

Which of the following should help to provide focus for your essay research pay someone to write my paper reddit online help for writing a college essay

Veselice bude probíhat ve vesničce Dachovy nedaleko Hořic v Podkrkonošší. V okolí se nachází spousta krásných a zajímavých míst, která stojí za to vidět. Pokud budete mít tedy chvilku (než začne svatební veselice nebo v neděli) zkuste se na některá z nich zajít/jet podívat.

Pěšky

Auta můžete nechat zaparkovaná na pile, případně na parkovišti před hospodou.

Koupaliště Dachovy

Přímo z Dachov vede nová cyklo/pěšostezka (Malátova stezka) až do Hořic (asi 1,5 km). První zastávkou je přírodní koupaliště se stylovými dřevěnými kabinkami a písečnou pláží z dob první republiky.  Díky silnému přítoku z okolních zalesněných svahů a kamennému dnu je zde voda krásně čistá. Koupání doporučuje i velmi vzácný mlok horský.

Pramen Kalíšek

Hned za koupalištěm se v lesích ukrývá studánka, ze které vyvěrá lesní pramen Kalíšek. My a celá řada dalších k němu chodíme pro nejlepší pitnou vodu v širokém okolí.

Kdysi sloužil Kalíšek jako zdroj pitné vody pro celé Hořice – potrubím z borových kmenů byla voda sváděna do pěti městských kašen. Ke konci 19.století přestala však jeho kapacita dostačovat potřebám rostoucího města a stalo se z něj místo obvyklých vycházek a výletů. Kromě toho byl Kalíšek také místem tajných schůzek nejrůznějších spolků – v dobách temna nekatolíků či stávkových výborů dělníků proti nelidským mzdám.

Hořice

V Hořicích, na náměstí Jiřího z Poděbrad, je cukrárna, kam chodíme na tradiční hořické trubičky. Mají několik druhů plněných, ale tradiční jsou ty neplněné, máčené v čokoládě.

Na vrchu Sv. Gotharda, ve svahu nad městem se nachází Hořické sochařské sympozium, přírodní galerie sochařských výtvorů z hořického pískovce, které sem každoročně přijíždějí sochat umělci z celého světa. Na úbočí se nachází také budova Galerie plastik, kde můžete navštívit stálou expozici „České sochařství v 1.polovině 20.století“ nebo i některou z aktuálních výstav.  Pokud byste kamene ještě pořád neměli dost, za návštěvu stojí i bývalý lom sv. Josefa, kde sympozium v létě probíhá.

Při cestě zpátky na Dachova se rozhodně zastavte u Masarykovy věže samostatnosti (z náměstí po červené značce asi 20 min), ze které je krásný výhled na město a okolí.

 

 

 

 

Autem

Les Království

Kousek za obcí Bílá Třemešná se rozkládá jedna z nejkrásnějších českých přehrad – Les Království.

Se svými kamennými věžičkami, červenými střechami a cimbuřím se podobá spíše pohádkovému hradu než vodnímu dílu. V roce 1964 byla zapsána jako národní technická památka a od roku 2010 je vedena jako národní kulturní památka. Okolí přímo vybízí k romantickým procházkám.

Miletín

Asi 6 km od Hořic se rozkládá městečko Miletín, které proslulo především jako rodiště spisovatele Karla Jaromíra Erbena a také jako místo, kde se vyrábějí vynikající miletínské modlitbičky.

Pokud jste náruživí milovníci K.J.Erbena nebo si prostě chcete jen udělat hezkou procházku, vyzkoušejte naučnou stezku. Začíná na náměstí, je dlouhá asi 5 km a má celkem 10 zastavení, která se věnují životu a dílu tohoto významného rodáka. Přesný popis cesty zde.

Tajný recept na tradiční miletínské modlitbičky – krájené perníky s marcipánem, náplní z pražených vlašských a lískových ořechů, cukrovou polevou a mandličkou navrchu, si předává už šestá generace slavného cukrářského rodu Erbenů. Každý den jich vyrobí na 800 ks. Určitě je ochutnejte ;-)

Dvůr Králové nad Labem

Za prohlídku stojí především zachovalé historické centrum. Najdete tu pozůstatky středověkého opevnění města, gotický kostel Sv. Jana Křtitele, kde byl v roce 1817 „nalezen“ tzv. rukopis královédvorský. Na centrálním náměstí T.G. Masaryka pak můžete obdivovat sousoší Panny Marie či renesanční radnici se slunečními hodinami i další historické domy. Více se o centru města dočtete na stránkách města. Všichni milovníci africké zvěře by neměli zaváhat a navštívit také královédvorskou ZOO.

Geocaching

Na své si přijdou i všichni geocacheři a hledači pokladů – v okolí Dachov se nachází celá řada ukrytých schránek. Doporučujeme především sérii cachek „The Town of Stone Beauty“. Týden před svatbou vám také tady prozradíme souřadnice naší svatební cache.